Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Zna Skłodowską Marię cały świat.

Wszak trafiła na cokoły.

Bo to ona ludziom dała rad,

więc jest patronką naszej szkoły.”

11 października bohaterem dnia w naszej szkole była Maria Skłodowska-Curie. W holu nowej części szkoły pani dyrektor Renata Simińska oraz przewodniczący Małego Samorządu i Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII Emilia Gładzik oraz Jacek Szaniawski dokonali uroczystego odsłonięcia popiersia naszej patronki Marii Skłodowskiej-Curie. Gośćmi uroczystości był ksiądz proboszcz Mariusz Szymański i przedstawiciel Komisji Oświaty – pani Urszula Romanowicz.

W przygotowanie uroczystości zaangażowały się panie Ewa Kapszewicz, Beata Bielak, Teresa Fierkowicz, Małgorzata Dzik i pan Jacek Simiński oraz uczennica klasy 8b Zoja Mularczyk, która przygotowała prezentację multimedialną o naszej patronce. Ponadto Zoja Mularczyk wraz z Oliwią Olkowska, Julią Pałys, Julią Napierałą wykonały plakat o Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy 3b Wiktoria Chajęcka.

 

Pin It