Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Od 7 lutego 2022 r. do 25 lutego 2022 r. trwają zapisy do klas pierwszych.  Zapisy codziennie w sekretariacie szkoły od godziny 8.00 do 14.00.

Karty zgłoszenia należy pobrać w sekretariacie szkoły lub klikając w link poniżej

 

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadzonego przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia".
Stowarzyszenie oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji a temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, poprzez:

*telefon czynny całą dobę: 800-120-002
- w języku angielskim - poniedziałki w godz. 18.00 - 22.00
- w języku rosyjskim - wtorki w godz. 18.00 - 22.00
- dyżur prawny - środy w godz. 18.00 - 22.00

*telefoniczne dyżury prawników: 22-666-28-50 (poniedziałki i wtorki w godz. 17.00 - 21.00)
*poranię e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
*skype - dyżur w języku migowym: pogotowie.niebieska.linia (poniedziałki w godz. 13.00 - 15.00)

Stowarzyszenie podejmuje również działania interwencyjne polegające na skontaktowaniu się z lokalnymi służbami z prośbą o podjęcie działań na rzecz zatrzymania przemocy w rodzinie.

Aby zapoznać się z pełną ofertą Pogotowia "Niebieska Linia" zapraszamy na stronę: www.niebieskalinia.info oraz www.niebieskalinia.org
 
 Renata Simińska

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół
w Świeradowie-Zdroju

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety
Celem ankiety jest rozpoznanie sytuacji domowej dotyczącej zdalnego nauczania na skutek zawieszenia zajęć w szkole. Ankieta składa się z pytań zamkniętych i z pytań otwartych.


W przypadku pytań zamkniętych prosimy o wybór jednej odpowiedzi. Jeśli w pierwszym pytaniu zamkniętym wybiorą Państwo odpowiedź a), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 1.a), natomiast jeśli wybiorą Państwo odpowiedź b), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 1.b). Z kolei w drugim pytaniu zamkniętym, jeżeli wybiorą Państwo odpowiedź a), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 2.a), a jeśli wybiorą Państwo odpowiedź b), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 2.b)


W przypadku pytań otwartych prosimy o wpisanie sugestii, które będą pomocne przy współpracy i rozwiązywaniu pojawiających się trudności.


Wypełnione ankiety prosimy przesłać do psychologa szkolnego – Anety Wośko na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do pedagoga szkolnego Oliwii Głowackiej – Dańkowskiej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plik z ankietą

 

Adresy poczty elektronicznej nauczycieli 

CZEŚĆ – JESTEM KUZYNEM GRYPY!


JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?
Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Polską wersję – bezpłatnego i dostępnego w internecie wydawnictwa – przygotował kolektyw MamyProjekt.

Książeczka o wirusie

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkole

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Jeśli w tym szczególnym czasie potrzebujecie wsparcia psychologicznego, informujemy, że  szkolny psycholog jest do  Waszej dyspozycji online.  Kontaktować  za pomocą dziennika elektronicznego.

 

Nauczyciele są w kontakcie z Wami, przekazują wskazówki do pracy w domu.  Dodatkowo zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

Szanowni Rodzice!

W związku z decyzją Rządu RP informuję, że od jutra tj. 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zajęcia  w szkole zostają zawieszone. Oznacza to, że dzieci nie przychodzą do szkoły. W tym czasie będą mogły pracować w domu wykonując zadania zalecone przez nauczycieli. O szczegółach pracy domowej i sposobach jej przekazywania zostaną Państwo poinformowani jutro.  

Dzień 12 i 13.03. 2020 r. (czwartek i piątek) są jedynymi dniami, kiedy szkoła zapewnia tylko zajęcia opiekuńcze. Są one skierowane do dzieci, których rodzice nie zdążą zorganizować opieki. Z pełną powagą rekomendujemy pozostawienie dzieci w domu. Jednocześnie informuję, że są to działania prewencyjne, wśród naszych podopiecznych nie stwierdzono zachorowań, ani nikt nie jest objęty kwarantanną.

Proszę śledzić stronę internetową szkoły oraz pocztę dziennika elektronicznego. Będą Państwo na bieżąco informowani o sytuacji.

 Renata Simińska  Dyrektor MZS w Świeradowie-Zdroju